A rekorder
Tolltartóból eddig készítettem már néhányat. Egyszer még a CsehSzlovákiában vettem magamnak egy gyönyörű bőr tolltartót (most már tudom, hogy poncot mintája volt), amit elloptak tőlem. Még mindig nagyon sajnálom, de mostanra pótoltam bőven.
Az I. évfolyam anyaga volt a cikkelyesen szabott tolltartó. Az első szabásmintát elkészíteni nem volt túl egyszerű, de megérte!
Ez ismét egy olyan tárgy, amit szívvel-lélekkel készítettem! Anyaga növényi cserzésű marhabőr, a fűzőszálak is ebből készültek. Díszítése: csontozás, festés. A fűzőszálakat többféle színnel "foltosan" festettem, ahogy a mintát is, vattával "pecsételgetve". A minta teljesen saját tervezés. Összeállítási módja fűzés, ami körbefut a fedélen is. A bújtató széle és az előrész felső széle égetve, viaszolva.
Ez a karácsonyi mappához készült a Szponzoromnak. Anyaga puha sertésbőr, így bélelve is van, hogy legyen tartása. A díszítése intarzia az alapbőr húsoldalából. Ugyan így a húsoldal körbe a varrásvédő is, valamint a dísz a bújtatón. (2010.12.)
Ez a nővéremnek készült monogrammos tolltartó (ami pont nem látszik a bújtatótól). Alapanyaga növényi cserzésű marhabőr, díszítése: csontozás, poncolás, festés. A szegő sötétbarna sertésbőr húsoldala. (2010. október)
Ezek az első darabok. A madarasról már írtam, a varrott egy másik technika próbája. A díszítményt én terveztem, viaszolt lencérnával kivarrtam. A tolltartó összeállításmódja varrás, a fedél is körbe van varrva, ez a tartását is megerősíti. Anyaga növényi cserzésű marhabőr. (2010. február)
A "hátha gazdára talál"-darab. Ez akkor készült, amikor belelendültem a sorozatgyártásba. Az alapanyaga valami meglehetősen merev tartású fényes zöld bőr, a díszítés és a szegő anyaga viszont elég puha és inkább narancssárga, mint piros. A díszítés zsinóros rátét. (2011. június)
Ez pedig a Szilveszternek készült 20. születésnapjára a II. évfolyam táborában. Ez egy nagyon szép, jó tartású növényi cserzett fekete marhabőr. Terveztem rá egy igazán férfias jelképrendszerű mintát, a terv az volt, hogy csontozom és poncolom. Aztán elkezdem a poncolást, és csak csináltam, csináltam, és ez lett belőle. Az eredeti minta már rég elveszett benne, a csontozás már nem is látszik, de legalább én tudom, hogy az alap valahol mélyen ott van benne. Eredetileg bújtatót terveztem, de a minta miatt nem lett volna túl esztétikus. Gondolkodtam a gombon, de az nem igazán férfikéznek való. A Lukovszky könyvből vettem ezt az ötletet, nagyon tetszett, és elég praktikus is.
Összeállítása: egylábemeléses fűzés (fűzőszálak is a tárgy anyagából), az előrész felső része égetve, viaszolva. A bújtató-felfüggesztó pánt (anyaga u.a.) gömbölyű négyes fonat mindkét végén gombbal, csúszógyűrűvel összefogva a két szál. (2011.július)
Ez az Erika szülinapjára készült, az első madaras mintájára. A szabásmintáját kisebbre vettem, így néhány centivel rövidebb, inkább tollakhoz, mint hosszú ceruzákhoz való. A bőr színe azóta sokat sötétedett, de ezen jól látszik a festés. (2010. július)
(telefonnal készült képek)
Monogramos
A feladat monogram tervezése volt, és ezzel tárgyegyüttes készítése. Éppen akkor vettem egy domborítót, így született ez a tolltartó. Alapanyaga növényi cserzett marhabőr, mintája csontozással, égetéssel készült. Összeállítása: varrás.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése